Büyük Haberler! Stack Overflow için yeni bir CEO arıyoruz. Günden güne ve Yönetim Kurulu Başkanı rolüne çıkıyorum.

Yığın Taşması on yıldan uzun bir süredir var. Geriye bakınca, ne kadar uzağa geldiği gerçekten şaşırtıcı.

Stack Overflow’ı başlattıktan sadece altı ay sonra, kurucu ortağım Jeff Atwood ve ben Las Vegas’taki geliştiriciler için bir Microsoft konferansında konuşmaya davet edildik. Sanırım, en son ASP.NET MVC teknolojisini çok fazla felaket olmadan gerçek bir web sitesinde kullanabileceğinizi göstermek için oradaydık. (Aslında .NET bizim için büyük, etkilenmemiş bir başarı oldu, ama siz çocuklar devam edin ve istediğiniz platformla eğlenin mi? Hepsi harika, ya da en azından ortalamanın üzerinde).

Venedik Otel’de düzenlenen dev bir konferanstı. Bu otel, tatile gittiklerinde diğer oteller orada kalmak kadar büyüktü. Ana balo salonu İrlanda büyüklüğündeydi. Daha sonra o odada 5.000 geliştirici olduğunu öğrendim.

Odadaki geliştiricilere kaç tanesinin Stack Overflow’u ziyaret ettiğini sormanın eğlenceli bir şey olacağını düşündüm. Hatırladığım kadarıyla Jeff bu fikre çok karşı çıktı. “Joel,” dedi, “Bu utanç verici ve küçük düşürücü olacak. Kimse elini kaldırmayacak. ”

Yine de sordum. İkimiz de ellerin üçte birinin yukarı çıktığını görünce şaşırdık. Gerçekten bir etki yaratıyorduk! Gerçekten iyi hissettirdi.

Her neyse, geniş bir kitleyle konuştuğumda bu numarayı tekrar denedim. Artık işe yaramıyor. Bugün izleyiciler sadece gülüyor. Bu, “Herkes yerçekimi kullanıyor mu? Yerçekimi kullanıyorsanız elinizi kaldırın. ”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir